Ocak 29th, 2008 by Filiz Arıcan

Sevgili arkadaşım Mert hemen hepimizin yaptığı veya yapabileceği gibi internet üzerinden alışveriş yapmaya kalkmış ve başına gelenlere bir bakın…Olay kısaca şöyle gelişmiş; Mert indirimli diye gördüğü cep telefonunun siparişini veriyor.Ve ilk fiyasko orada başlıyor.Ürün indirimli değilmiş yok efendim o üründe değil başka bir üründe indirim varmış.Neyse artık olan oldu diye kargosunu beklemeye başlamış Mert, neyse kargo bilgisi falan verilmeden ürün gelmiş ve ürünün faturasından ve garanti belgesinden anlaşılmış ki (kaba tabiriyle) kaçak diyebileceğimiz şekilde Türkiye’ye getirildiği ortaya çıkmış.Yazının detayları ve olaydaki gelişmeleri takip etmek için bu adrese bakabilirsiniz.Geçmiş olsun Mert…

Etiketler :, ,

5 Responses to “Sanal Alemden Pes Dedirtecek Olay”

 1. [...] Sanel Alemden Pes Dedirtecek Olay | AilemizinBlogu Says: Ocak 29th, 2008 at 2:39 pm [...]

 2. Mert Alemdar’ın indirimtv.com maceraları…

  Bir çok firma eğer siz üzerine düşmezseniz kesinlikle müşteri memnuniyetini önemsemiyor. Bununla ilgili bir kaç maceram oldu. Nerdeyse artık herkesin bildiği HP hakkında birşeyler dışında Yapı Kredi ve Digiturk ile de bazı sorunlar ya…

 3. Merhaba Filiz, Çok naziksin. Teşekkür ederim desteğin için. İnanıyorum ki bu başıma gelen olay tüm firmalara örnek olacak. Tekrar teşekkürler.

 4. Pes valla , nasıl cesaret bu, hiç denetim yok demek ki?

 5. Merhaba Dostlarım, Hafta başından beri yoğun bir takipteydik. Ama sonunun geldiğini ve güzel sonuçlandığını buradan hepiniz ile büyük bir mutlulukla paylaşmak isterim. Şu anda çocuklar gibi mutlu olduğumu tahmin ediyorsunuzdur. Bugün Nokia N95 8GB Spiderman Edition Telefonum elime geçti. İndirimTV diğer (resmi adıyla Turuncu Elektronik Ltd. Şti.) tarafından kargo ile telefon bana ulaştırıldı. Telefon Genpa garantisinde. Şrinkli ve güvenlik bandı açılmamış bir şekilde elime geçti. (Diğer telefon kutusu açılmıştı)

  Evet bir maceranın sonuna geldik. Pekala bu maceradan ne sonuç çıkartabiliriz? Sonuçta hepimiz bazı derler almalıyız ki bu sorun iyi sonlanmış olsun. Ben şahsım adına bir tek ders aldım. Sen her şeyi olması gerektiği gibi doğru yaparsan iyilik seni bulur ve doğru yoldan çıkmazsın. Ben aldığım ürünü araştırma yapmadan açıp kullansaydım böyle bir olay olmayacak ve bu kadar insan bilgilenmeyecek, ürünü aldığım firma işleyişini değiştirmeyecekti. Bir başka ders varki bu herkes için geçerli Blog Camiasının ve Dostluğun gücünü kimse küçümsememeli. Bu bir başlangıç Türk Blog Yazarları grubumuz gün geçtikçe büyüyor ve daha da büyüyecek ve kurumsallaşacağız. Artık firmalar büyük milyonlarca insanın ziyaret ettiği portallara reklam parası akıtmayı azaltıp muslukları biraz daha Bloglar üzerine akıtacaklardır. Gelecek bunu gösteriyor. Ben işim de de tamamen bu konu üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Gelin birlik olalım. Sorunları bu konuda olduğu gibi beraber çözelim.

  Diğer taraftan İndirimTV firmasının Genel Müdürü Oğuz ÖZYİĞİT Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Kendisi sürece dahil olduğu andan itibaren herşey olumlu sonuçlanmaya başladı. Yardım severliği ve desteğinden dolayı kendisine de şahsi olarak teşekkür etmek isterim. Tüm yazılarımda dediğim gibi bence tüm bu sorunlar yeni bir başlangıç yapan firmanın yaşadığı öğrenme maliyetleriydi. Bende günah keçisi seçildim sanırım. :) Ödül aldımmı derseniz hayır. :) Zaten parasını ödediğim ve almam gereken ürünü aldım.

  Sonuç: İndirimTV firmasından alışveriş yapılırmı? Evet yapılır. Neden yapılır? Çünkü piyasaya yeni girdiler ve bence reklama harcayacakları parayı ucuz ürün satmayı finanse etmeye harcıyorlar. Bu sayede inanılmaz ucuz fiyatlara ürün alabiliyorsunuz. Peki nasıl alışveriş yapmalıyız? Yöntemi size kalmış. Ama bana sorarsanız almadan önce ve aldıktan sonra muhakkak hangi firma olursa olsun telefon ile arayın. Herşeyin eksiksiz olduğundan ve 2 tarafın da bilgileri doğru anladığından emin olun. Tamam sanal alışveriş ama içine biraz ses katında daha gerçekçi ve insani olmuyormu? :) )

  Bu mesajımı bana destek olan tüm bloglara tek tekyorum olarak yazacağım. Yazıları ile ilgili ne yapmaları gerektiğini ben tabiki söyleyemem ama ben yazımı kaldırmayacağım. Çünkü durumun nasıl olumlu sonuçlandığını ve şu anda mutlu olduğumu zaten yazımın altında paylaşıyorum. Sizleri seviyor ve saygılarımı iletiyorum.

  Mert ALEMDAR

Leave a Reply